Jak wykorzystać tablice korkowe do zwiększenia produktywności?

Coraz więcej dekoracji, jakie wykorzystuje się w domach czy też w biurach, pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale również praktyczną. Można je użyć na wiele sposobów i są niebywale przydatne. Wystarczy wykazać się jedynie dozą kreatywności i chęci. Dużą popularnością cieszą się tak zwane tablice korkowe, które służą przede wszystkim do porządkowania i systematyzowania pracy. Jak wykorzystać zatem tablice korkowe do zwiększenia produktywności? Zachęcamy do lektury.

Tablice korkowe

Wysokojakościowe tablice korkowe wykonane są z naturalnego korka, czyli surowca pozyskiwanego w sposób nieinwazyjny z dębu korkowego. Najczęściej wykorzystuje się je do celów zawodowych, dlatego spotyka się je przede wszystkim w biurach lub też w sekretariatach szkół, uniwersytetów, placówek edukacyjnych. Dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu przestrzeni tablica korkowa może być również użyteczna w domu. Gadżet ten świetnie sprawdzi się do zwiększenia produktywności. 

Główną zaletą tablicy korkowej jest fakt, że jest dosyć lekka i łatwo się ją montuje do ściany. Wystarczy zawiesić ją na wcześniej przygotowanym uchwycie. Można na niej przypinać różnorodne informacje czy też niewielkich rozmiarów przedmioty, wykorzystując trwałe pinezki. 

Tablica korkowa – jak zwiększyć produktywność? 

Tablicę korkową wykorzystuje się do zwiększenia produktywności nie tylko w biurach, ale także w domu. Montując ją na ścianie w salonie lub też w kuchni, można przypinać do niej listę zadań, jakie należy wykonać w ciągu danego dnia, przyporządkowując poszczególne czynności, każdemu członkowi rodziny. Dzięki temu dzieci będą wiedzieć, jakie mają obowiązki tuż po szkole, a rodzice nie będą musieli tracić czasu na informowanie swoich pociech o obowiązkach. Wystarczy, że spojrzą oni na tablicę.

Co więcej, tablicę korkową można także zawiesić w pokoju nastolatka, co znacznie ułatwi mu usystematyzowanie pracy w szkole. Na tablicy można przypiąć plan lekcji lub też umieszczać na niej informacje związane z najbliższymi sprawdzianami, kartkówkami lub też odpowiedziami ustnymi. 

Wiele osób wykorzystuje także tablice korkowe do przewieszenia różnych informacji związanych z wizytami u lekarzy, specjalistów, dotyczącymi istotnych spotkań lub też czynności, jakie należy wykonać w najbliższym czasie. Dzięki tablicy korkowej dużo mniej rzeczy umyka. Jest to zatem świetne narzędzie do planowania oraz porządkowania pracy i obowiązków. 

Aby zwiększyć swoją produktywność, należy przede wszystkim usystematyzować dzień pracy, a także podzielić swoje obowiązki na poszczególne czynności. Dzięki spisanemu, ramowemu planowi zajęć można rzeczywiście wykonać o wiele więcej rzeczy w ciągu dnia niż w przypadku, gdy układa się go w głowie. Do porządkowania prac warto wykorzystać tablice korkowe, na których można przypinać różne informacje i odhaczać z listy wykonane zadania. Tablica korkowa świetnie sprawdza się zarówno w biurze, jak i w domu. Można ją powiesić na ścianie w kuchni, w salonie, ale także w pokoju nastolatka, aby ułatwić mu naukę w szkole.