Korek i jego wpływ na nasze środowisko

Korek i jego wpływ na nasze środowisko

korek

Produkty korkowe mają ujemny bilans węglowy, przez co nie zanieczyszczają naszego środowiska.

W ramach przeprowadzonych badań różnych produktów korkowych takich jak: korek na ścianę, płyty korkowe, podkładki korkowe, podkład korkowy, mata korkowa oraz wiele innych wyrobów z korka stwierdzono, iż wszystkie te produkty mają ujemny bilans węglowy przyjmując współczynnik pochłaniania dwutlenku węgla CO2.

Badania korka zostały wykonane przez niezależną firmę metodą oceny i kwantyfikacji wpływu produktu lub procesu na środowisko. Od momentu zbioru korka na plantacji do przyjazdu jego do fabryki, przeanalizowane zostały różne etapy mianowicie: działania związane z gospodarką leśną, wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu, korek podlegał również badaniu kruszliwości, transportu oraz został poddany procesowi przemysłowemu.  Po tej analizie stwierdzono ujemy bilans węglowy.

Analizie poddano produkt podkład korkowy o dużej gęstości stosowany korek pod panele podłogowe i winylowe w celu poprawy komfortu cieplnego oraz izolacji akustycznej.  

W rezultacie wyniki badań pokazały zmniejszenie bilansu węglowego do -39,3kg CO2/m2

Reasumując stosując korek przyczyniasz się do poprawy naszego naturalnego środowiska dbasz o naszą planetę.

Korek posiada unikalne właściwości jest 100% naturalny, lekki, elastyczny i ściśliwy, jest nie przepuszczalny dla cieczy i gazów. Korek zapewnia doskonałą izolację termiczną i akustyczną, jest bardzo odporny na tarcie, materiał ten wolno się pali. Jest materiałem odnawialnym i podlega recyklingowi dzięki swoim właściwością korek jest bardzo poszukiwanym materiałem na całym świecie.