Korek na ściany i nie tylko – czyli jak wykorzystać korek w domowym DIY!

Postaw na korek na ścianę, z którego wykonasz rewelacyjne dekoracje ścienne i nie tylko!

W sieci znajdziemy mnóstwo genialnych pomysłów na wykorzystanie korków po winie. Ich zbieranie stało się dla wielu pasją, która potem przeradza się w kreatywne dekoracje. Korek sam w sobie wykazuje wiele pozytywnych właściwościświetnie izoluje, jest przyjemny i ciepły w dotyku oraz jest w pełni naturalny. Jeśli należysz do ludzi kreatywnych, nie musisz zbierać korki do butelek.

 

Tablica korkowa w oryginalnym wydaniu – jak ją przygotować?

Najpopularniejszymi przedmiotami, z jakimi wszyscy kojarzymy korek, są oczywiście tablice korkowe. Cóż, to bardzo praktyczny gadżet, z którym każdy choć raz miał styczność. Możesz ją zrobić wykorzystując stare korki od wina, albo sięgając po nowy korek ścienny. Dostępny w arkuszach lub rolce o różnej grubości czy ziarnistości jest bardzo wygodny do docięcia. Dzięki niemu możesz wykonać własnoręcznie tablicę o dowolnym kształcie. Stwórz ogromną mapę Polski, na której będziesz mocować zdjęcia z wakacji, oznaczając przy tym odwiedzone miejsca. A może tablica w kształcie postaci z ulubionej kreskówki Twojego dziecka? To super gadżet, który udekoruje pokój dziecięcy! W kuchni może przybrać kształt kieliszka lub filiżanki, w przedpokoju ogromnego klucza, a w łazience potulnej owieczki. Pomysłów jest tak dużo, że jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę Twoja wyobraźnia!

 

tablica korkowa

 

Gdzie warto wykorzystać korek na ściany?

Tapeta korkowa to bardzo oryginalny sposób na wykończenie ściany w każdy pomieszczeniu. Sprawdzi się nie tylko w salonie, przedpokoju czy jadalni. To doskonały materiał do kuchni i łazienki! Dzięki swoim właściwościom nie chłonie wody, przez co jest bezpieczny w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Korek zapewnia doskonałą termoizolację, dlatego też warto go stosować również jako materiał izolacyjny. Ściana z korka może więc pełnić zarówno formę stylizacji, jak i praktycznej izolacji!

Świetnie sprawdzi się w biurze, gdzie dodatkowo wyciszy miejsce pracy i pozwoli lepiej skupić się na obowiązkach. W domowych gabinetach taka ściana to niekiedy ogromne miejsce na notatki, które są zawsze pod ręką!

 

Korek techniczny – jak można go wykorzystać w domowym zaciszu?

Korek techniczny może być wykorzystywany jako materiał izolacyjny. Warto zastosować go nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych. Świetnie sprawdza się w garażu czy warsztacie, gdzie izoluje i poprawia mikroklimat. Możesz jednak z niego wykonać mnóstwo ciekawych dodatków. Podkładka korkowa na stół roboczy wykonana własnoręcznie będzie dawać mnóstwo radości. Będzie również bardzo praktyczna i przyjemna w użytkowaniu. Takie podkładki korkowe można kupić gotowe, jednak wykonane własnoręcznie mogą przybrać dowolny kształt.

 

Wykładzina z korka w domowej siłowni? Najlepszy sposób na zachowanie ciepła i dobrą izolację akustyczną!

Korek w domowej siłowni to świetne rozwiązanie, które zapewni odpowiednią izolację termiczną oraz akustyczną. Ponadto wykładzina z korka jako wykończenie podłogi zagwarantuje doskonałą przyczepność podczas rozmaitych ćwiczeń. Warto rozważyć nie tylko wykończenie podłogi za pomocą korka. Również korek na ścianę w domowej siłowni będzie ciekawym rozwiązaniem. Możesz postawić na naturalny wygląd lub też korek dekoracyjny. Bez względu na wybór, będzie on bardzo praktyczny!

 

korki-do-butelek

 

Jak wykorzystuje się korek w masowej produkcji?

Z korka dzisiaj wykonuje się mnóstwo gadżetów czy dodatków domowego użytku. Najpopularniejsze wciąż są jednak zatyczki korkowe, które wykorzystuje się do zatykania wina. Najlepiej w tej roli sprawdza się korek aglomerowany. Możesz go wykorzystać również przy domowej produkcji wina. W domowych warunkach takie korki należy najpierw zanurzyć na kilka minut w gorącej wodzie. Pozwoli to wysterylizować korek i ułatwi jego umieszczenie w butelce. Wystarczy około 5 minut leżakowania we wrzątku. Domowe wino będzie zabezpieczone tak samo, jak w najlepszych francuskich winiarniach!

Polecane produkty

płyta korkowa średnioziarnista 915x610x7mm

płyta korkowa średnioziarnista 915x610x7mm

płyty korkowe średnioziarniste 915x610x7mm
panel korkowy 3d STRIPE

panel korkowy 3d STRIPE

KOREK 3d PARAMETRY TECHNICZNE: wymiar przekątnej: 425 x 245 x 10mm ilość 1m2: 1m2=19szt. Opakowanie zbiorcze: 9szt/1zgrzewka waga: ok....