Korek ekspandowany - najlepszy korek do ścianki w terrarium!

W tej roli spełnia się znakomicie korek, który jest materiałem o szerokim zastosowaniu w terrarium.

Coraz częściej jako domowe zwierzątko wybieramy bardziej egzotyczne gatunki. Pająki, węże oraz inne gady stają się nowymi przyjaciółmi człowieka. Trzymanie tego typu zwierząt w domu wymaga jednak zachowania pewnych zasad bezpieczeństwa zarówno dla nas samych, jak i zwierzątka. Aby zapewnić mu jak najlepsze warunki do życia w zamknięciu, musimy zadbać o naturalne środowisko.

 

Korek na ściany w terrarium – jaki korek wybrać?

Korek jako materiał o szerokim spektrum zastosowań i wspaniałych właściwościach naturalnych stanowi idealne rozwiązanie do terrarium. Bardzo wiele gotowych elementów ozdobnych, które znajdziemy w sklepach zoologicznych, jest wykonanych właśnie z korka. Korek na ścianę to najbardziej popularna forma wykorzystania tego materiału. Dla zwierzątka jest on naturalnym środowiskiem, a dla opiekuna ciekawą formą ozdoby samego terrarium. Dzięki niemu można tworzyć dowolne kształty, mozaiki czy samodzielnie układać elementy w ciekawe wykończenia.

Najlepiej w tej roli sprawdza się korek ekspandowany, który z uwagi na swoje właściwości jest bardzo dobrym izolatorem. Węże wymagają znacznie wyższych temperatur, szczególnie zimą warto o tym pamiętać. Taka mata korkowa na ścianę w terrarium zapewni mu optymalną temperaturę i nie doprowadzi do wychłodzenia organizmu. Korek izolacyjny będzie więc estetyczny i funkcjonalny.

 

korek ekspandowany

 

Panele korkowe 3D – czy można je stosować w terrarium?

Korek 3D jako element wypełniający terrarium może stanowić ciekawe urozmaicenie całej aranżacji. Dla zwierzątka to także świetny sposób na nudę, ponieważ trójwymiarowy wzór pozwoli mu na wspinaczki. Płyta korkowa na ścianę terrarium może zostać dodatkowo rozbudowana o inne akcesoria ozdobne. Dzięki temu zwierzę będzie miało, choć po części odwzorowane naturalne warunki. Dla niego podkładka korkowa na spodniej szybie to idealne podłoże, które zapewni optymalne warunki.

 

Jak mocować korek w terrarium?

Bez względu na to, jaki rodzaj korka wybierzesz, możesz go zamocować na dwa sposoby. Pierwszym jest odmierzenie i docięcie płyty tak, aby weszła na ścisk. Drugim zaś jest jej przyklejenie. Klej do korka kontaktowy pozwoli przykleić korek na ściany z szyb, a także zapewni im odpowiednią wytrzymałość. Dzięki niemu możesz dowolnie mocować swoje dekoracje wycięte z korkowych paneli. To najlepszy sposób na stworzenie oryginalnego terrarium, które zachwyci wszystkich gości.

 

korek do terrarium

 

Korek do terrarium to gwarancja bezpieczeństwa!

Korek w rolce, panele korkowe czy maty – bez względu na to, jaki rodzaj korka wybierzesz, każdy z nich będzie bezpieczny dla zwierzęcia. Najlepszy do terrarium jest korek ekspandowany, ponieważ jego powierzchnia jest odpowiednio chropowata i najlepiej odzwierciedla naturalne środowisko. Wiele osób sięga po naturalną korę, tuby korkowe czy gałęzie z korka imitujące drewno. Wszystkie te materiały wykonane są z kory dębu korkowego, który jest naturalnym środowiskiem dla takich gadów. Dąb korkowy, a dokładnie korek pozyskiwany z tego drzewa będzie więc dla nich doskonałym wyborem.

 

Jak widać, korek ścienny można wykorzystać na mnóstwo sposobów. Do terrarium jest niemalże materiałem niezastąpionym, który z powodzeniem zadowoli zwierzątko i właściciela. Ścinki z korka również można wykorzystać, jako uzupełnienie podłoża, które będzie imitować naturalne środowisko. W takim terrarium każde zwierzątko będzie mogło bezpiecznie się rozwijać.