Podkładki korkowe – postaw na naturę na Twoim stole

Korek jako materiał naturalny pozyskiwany jest z kory dębu korkowego, gdzie pełni funkcję ochronną dla drzewa.

 

Podobną funkcję pełnią również podkładki korkowe, które gwarantują dodatkowo spektakularną dekorację. Wyroby z korka cieszą się ogromnym uznaniem z uwagi na jego naturalność i specyficzne cechy. Takie podkładki na stół korkowe stanowią bowiem doskonałą ochronę mebli przed wysokimi temperaturami. Właściwości izolacyjne to jedna z naturalnych cech korka. Dlatego też ten materiał świetnie sprawdza się jako podkładka korkowa zarówno do kuchni, jak i jadalni czy salonu. Jako producent podkładek korkowych oferujemy Państwu największy ich wybór.

 

Podkładki na stół korkowe – czyli jak ochronić stół?

Podkładka na stół korkowa to doskonały sposób na jego ochronę nie tylko przed wysokimi temperaturami. Jeśli wybierzemy podkładki korkowe duże, możemy uchronić stół również przed innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Korek odizoluje dno naczynia od powierzchni stołu, co zabezpieczy przed zarysowaniami. Szczególnie przydatne są przy stołach szklanych, gdzie powierzchnie porcelany szybko rysują gładką powierzchnię szklanego stolika. Dlatego też często stosuje się na nich podkładki korkowe pod talerze, czy też podkładki pod kubek korkowe. Produkt ten nie musi być wcale gruby, aby mógł zagwarantować świetną izolację termiczną i chronić przed zarysowaniami. Dodatkowo podkładki wykonane z korka wprowadzają do wnętrza odrobinę natury i świetnie wkomponują się praktycznie w każdy wystrój.

 

podkładki na stół korkowe

 

Podkładka korkowa – dlaczego warto ją wybrać?

Już wiesz, że podstawki korkowe świetnie chronią meble przed szybszym niszczeniem. Warto jednak przyjrzeć się dokładniej tym produktom. Pełnią bowiem wiele funkcji, a głównymi są oczywiście ochrona i dekoracja.

W naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju podkładki korkowe na stół, zarówno jeśli chodzi o kształty, kolory, jak i wielkości. Warto tutaj podkreślić, że stawiając na wyroby z korka, zyskujemy bezpieczeństwo użytkowania również u osób z alergiami. Korek nie chłonie wilgoci, nie pleśnieje i jest również antystatyczny.  Oznacza to, że nie przyciąga kurzu, a ewentualne plamki z jedzenia czy picia nie stanowią źródła niebezpieczeństwa. Korek nie wchłonie płynów, co pozwoli na szybką reakcję i usunięcie zabrudzenia. Również w kwestii czyszczenia jest niezwykle prosty. Wystarczy przecierać podkładki z korka wilgotną ściereczką, aby usunąć z nich ewentualne zabrudzenia wynikłe z użytkowania.

 

podkładki korkowe z nadrukiem

 

Podkładki korkowe z nadrukiem – ciekawy sposób na reklamę i nie tylko

Kto powiedział, że podkładki pod talerze korkowe muszą być nudne? Korek naturalny sam w sobie może stanowić ciekawą dekorację wnętrza również w naturalnych barwach. Jednak warto również zainteresować się podkładkami z nadrukiem. To ciekawy sposób na stworzenie unikalnych gadżetów reklamowych, które można wykorzystać np. w barze, kawiarni czy nawet biurze. Podkładki korkowe 30 × 40 to już całkiem spora przestrzeń do kreatywnego nadruku. Takie podkładki korkowe na stół duże można wykorzystać np. w poczekalni swojej firmy, jako dodatek do prezentu dla swoich klientów czy nawet w barze lub restauracji. Warto jednak podkreślić, że opcja nadruku sprawdzi się również w domowym użytku. Jeśli chcesz, by podkładki korkowe lepiej wpasowały się w Twój wystrój, możesz postawić na te z nadrukiem. Twój własny projekt również może zostać zrealizowany!

podkładka korkowa

 

Podkładki pod kubek korkowe – gadżet, który zmienia punkt widzenia

Stosowanie podkładek to nie tylko sposób na ochronę mebli czy ozdobę wnętrza. Wyroby z korka stają się coraz popularniejsze i to w wielu aspektach. Na Korkowo znajduje się mnóstwo produktów wykonanych z korka naturalnego, które gwarantują doskonałą izolację termiczną czy akustyczną. Płyta korkowa jest bowiem materiałem o bardzo szerokim spektrum zastosowań. To właśnie z niej tworzone są podkładki pod kubek korkowe, które same w sobie są niewielkim gadżetem. Jednak jeśli raz ich użyjesz, zmienisz podejście do życia. Zmieni się Twój punkt widzenia i postrzegania przyrody, z którą każdy z nas powinien jak najwięcej obcować.

Zabierz odrobinę natury do swojego domu, chociażby właśnie przez podkładki korkowe!