Tablica korkowa – zwolnij pamięć i zorganizuj swój dzień, wykorzystując korek, kartki i pinezki!

Mimo że dąb korkowy znany i wykorzystywany był już w czasach starożytnych, to tablice korkowe znane są dopiero od blisko 100 lat.

 

Kiedy George Brooks w 1924 roku wpadł na pomysł, by płyta korkowa pełniła funkcję tablicy ogłoszeń, nie wiedział pewnie, że jego wynalazek będzie tak popularny. Korek już od dawna znany był ludzkości i pełnił wiele przydatnych funkcji. Jednak dla Georga płyta korkowa stała się wynalazkiem, który zrewolucjonizował świat. Już od dawna płyty korkowe w formie arkuszy pełniły funkcję termoizolacji. Jednak to wynalazek Brooksa zmienił podejście do życia wielu ludziom.

 

Dlaczego korek w rolce to idealny materiał na tablice korkowe?

Dzisiaj korek dostępny jest zarówno w arkuszach jako płyty korkowe, jak i w wygodnej rolce. Często korek w rolce wykorzystywany jest  zarówno jako tapeta korkowa, jak i wypełnienie na gabloty korkowe. To także doskonały sposób na stworzenie tablicy korkowej o dowolnym wymiarze. Dzięki wykorzystaniu produktu w rolce montaż stanie się szybki, prosty i wygodny. Wystarczy klej do korka i drewniana ramka, aby zamocować korek na ścianie i stworzyć tablicę korkową o dogodnych wymiarach.

 

tablica korkowa

 

Potrzebujesz wykonać dużą tablicę korkową? Użyj korka z kategorii korek w rolce!

Duża tablica na ścianę to rozwiązanie dla tych, którzy każdego dnia muszą zapamiętać mnóstwo informacji i dat. Przypomnienia o ważnych spotkaniach biznesowych? Lista zakupów z podziałem na dni tygodnia? A może ważne sprawdziany w szkole Twoich dzieci? Nie ważne, jakie informacje chcesz mocować, tablice korkowe znacznie ułatwią Ci życie. Dzięki nim zwolnisz swoją pamięć, a prostota i wygoda w montażu znacznie ułatwi organizację dnia.

Jeśli chcesz, by Twoja tablica na ścianę miała spore wymiary, najlepiej sprawdzi się rolka korkowa. Korek w rolce dostępny jest na wymiar, co pozwala dobrać długość i stworzyć tablicę nawet na całą ścianę. Mata korkowa to sposób na wykorzystanie korka do stworzenia tablicy korkowej z minimalną ilością łączeń. Rolka zwykle ma szerokość aż 1 metr, natomiast długość można dowolnie dostosować do swoich potrzeb. Taka mata korkowa na ścianę dodatkowo wyciszy wnętrze i podniesie jego walory izolacyjne.

 

korek w rolce

 

A jaki korek wybrać na małą tablicę korkową? Polecamy płyty korkowe średnioziarniste!

W przypadku chęci wykonania małej tablicy najlepiej sprawdzą się panele korkowe z płyty średnioziarnistej.  Dzięki takim arkuszom gablota korkowa będzie nie tylko praktyczna, ale także bardzo trwała.  Tablica korkowa mała to bardzo praktyczny sposób do notowania drobnych przypominajek. Sprawdzają się w biurze, w pokoju ucznia, czy nawet w kuchni lub przedpokoju. Umieścisz na niej krótką notatkę, informację dla pozostałych domowników czy też listę zakupów na następny dzień. Szybki i wygodny, a zarazem bardzo estetyczny sposób na zwolnienie swojej pamięci!

 

Jaki korek na tablice korkowe? Podpowiadamy!

Wykonanie tablicy korkowej nie jest zadaniem trudnym. Należy jednak pamiętać o tym, by dobrać korek do własnych potrzeb oraz wielkości tablicy. Zwykle warto sięgać po korek w rolce o grubości 8 mm lub rolki korkowe o grubości 10 mm. To najlepszy wybór grubości dla tablic korkowych, ponieważ pinezka zwykle ma długość około 6,5 mm. Zatem mata korkowa na ścianę musi być grubsza, aby nie przebić korka na wylot i nie uszkodzić ściany. Odpowiednia grubość zapewni również odporność na wielokrotne wbijanie pinezek w korek, a co za tym idzie długą żywotność takiej tablicy.

 

gablota korkowa

 

Potrzebujesz grubszych tablic korkowych? Płyta korkowa spełni Twoje potrzeby!

Niekiedy wymagane jest zastosowanie jeszcze grubszych tablic korkowych. W szkołach często wykorzystuje się duże i grube płyty korkowe do stworzenia gablotki informacyjnej. Płyty korkowe to zdecydowanie grubszy arkusz korka niż ten dostępny w rolce. Najgrubszy korek w rolce ma 10 mm, natomiast płyty korkowe, jakie produkujemy, sięgają nawet 50 mm grubości.

Warto pamiętać, że im grubszy korek tym płyta, a co za tym idzie również i tablica korkowa jest mocniejsza i sztywniejsza. Te najgrubsze są właśnie wykorzystywane między innymi na korytarzach szkolnych, jako miejsce mocowania szkolnych gazetek.