płyty korkowe 915x610x5mm
PŁYTA KORKOWA
PARAMETRY TECHNICZNE:
Wymiary płyty: 915x610x5mm,
Wielkość granulatu: 1 - 4 mm,
Współczynnik przewodnictwa cieplnego: 0,047 W/mK,
Gęstość: 250 - 270 kg/m3,
Nasiąkliwość: 2-4 %.
Darmowa dostawa od kwoty 1600zł*
Zamówienie realizujemy w ciągu 24 godzin.
Bezpośredni importer z największych Portugalskich i Hiszpańskich fabryk.
Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.
Płyta korkowa to doskonały materiał do izolacji ścian, sufitów, poddaszy, izolacja akustyczna podłogi, jak również izolacja akustyczna drzwi (wiele firm produkujących drzwi dźwiękochłonne np. dla hoteli używa do swojej produkcji korka). Korek jest idealnym izolatorem dźwięków uderzeniowych jak również zatrzymuje dźwięki powietrzne dla tego płyty korkowe zaliczamy do płyt dźwiękochłonnych. Firmy budowlane stosują termoizolacje dla tego używają korek akustyczny jako najlepszą izolację termiczną obecną na naszym rynku.
Izolacja akustyczna ścian wewnętrznych jest podstawą dla naszego komfortu w życiu codziennym, dla tego korek akustyczny jest coraz bardziej poszukiwanym produktem na rynku. W tym celu oferujemy Państwu płyty korkowe, które znakomicie wygłuszają pomieszczenia. Najbardziej popularny korek do wygłuszenia to płyta korkowa o wymiarach 915x610x10mm chcąc wygłuszyć maksymalnie pomieszczenie, niektórzy klienci stosują płyty korkowe o wymiarach 915x610x15mm stosowany jest on w studiach nagraniowych jak również w mieszkaniach np. uciążliwy sąsiad słuchający głośno muzyki lub sąsiedzi grający na urządzeniach muzycznych typu: fortepian, trąbka, saksofon, gitara itp.
Arkusz korkowy stanowi izolację, a więc w pierwszej chwili myślimy o wykończeniu ścian po jego nałożeniu. Cóż, korek jest bardzo wdzięcznym materiałem, ponieważ nie ogranicza nas w żaden sposób jeśli chodzi o wykończenie ściany. Możesz go pomalować farbą, pokryć tapetą, przykryć gładzią lub płytą, bądź nałożyć lakier i pozostawić naturalny efekt korkowej ściany. Większość doceniając zalety estetyczne naturalnego korka, pozostawia go jako element wykończeniowy ściany. Tak powstają również rozmaite gabloty korkowe czy tablice korkowe. Korek na ścianie może prezentować się bardzo efektownie i sam w sobie stanowić świetną, naturalną dekorację.
Jeśli Twoja ściana nie wymaga dużej izolacji, warto rozważyć również inne grubości korka. Przy dobrze zaizolowanej ścianie, możesz wystarczy płyta korkowa 10mm lub nawet płyta korkowa 5mm. Będzie stanowiła dekorację, a zarazem zapewni ciepłą w dotyku ścianę.
Korek to naturalny materiał, który pozyskiwany jest z kory drzewa dębu korkowego. Kiedy przyjrzymy się korze pod mikroskopem, możemy zobaczyć martwiczą jej tkankę, która formuje się przez cały cykl życia drzewa. Taka tkanka posiada martwe, zamknięte mikrokomórki, które przypominają czternastościenne wielościany. Zawierają one przestrzenie międzykomórkowe, które wypełnione są po brzegi gazową mieszaniną zbliżoną swoim składem do powietrza. Na 1 cm sześciennym tkanki mieści się ponad 40 milionów takich mikrokomórek wypełnionych powietrzem, które stanowią doskonałą izolację. Według badań korek ekspandowany ma deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła w granicach 0,037-0,040 W/mK. To dowód na jego wysoką skuteczność termoizolacyjną, która zapewni więcej ciepła i poprawi komfort życia w mieszkaniu. Co więcej, izolacja z korka zapewnia również niższe rachunki za ogrzewanie, co w dzisiejszych czasach ma również kluczowe znaczenie.
Płyta korkowa gruboziarnista stanowi maksymalne wyciszenie ścian. Tej grubości płyty korkowe pozwolą zachować Ci maksimum prywatności. Zastosowane na ścianę zapewnią doskonałą izolację akustyczną, która pozwoli odciąć się od wścibskich sąsiadów, czy wyciszyć pokój dziecka. Dodatkowo korek stanowi naturalną dekorację, która gwarantuje również prawidłowy mikroklimat wnętrza. Nie musisz więc myśleć o malowaniu, wystarczy położyć korek na ścianę, a sam w sobie będzie stanowił nietuzinkowy wystrój.
Korek na ścianę możesz zamontować z wykorzystaniem specjalnego kleju. Klej do korka również jest dostępny w naszym sklepie, a do wyboru są dwa jego rodzaje – wodny oraz kontaktowy. Sam montaż jest prosty i szybki. Należy jednak pamiętać o tym, że arkusz korkowy musi się najpierw zaklimatyzować przed montażem. Zanim więc położysz płyty korkowe na ścianę, pozostaw je w pomieszczeniu na 24h. W tym czasie korek „zadomowi” się z panującym w pomieszczeniu klimatem i będzie gotowy do montażu. Klejenie korka to najszybszy i najprostszy sposób. Najczęściej wybierany jest kontaktowy klej do korka W160, który jest prosty w aplikacji i bardzo wytrzymały. Zużycie kleju wynosi 1l na około 2m2 korka. W ofercie znajdziesz pojemniki o pojemności 1l oraz 5l - wystarczy na ułożenie blisko 10m2.
Płyty korkowe można podzielić na te drobnoziarniste, średnio ziarniste oraz gruboziarniste. Każde z nich wykazują szerokie spektrum zastosowań. Zależnie od ziarnistości można je wykorzystać na różne sposoby. Płyty korkowe wykorzystuje się między innymi do produkcji podkładek, zatyczek do słoików, wkładek do butów czy nawet gadżetów reklamowych. Oczywiście płyta korkowa również znajduje swoje zastosowanie w budownictwie czy aranżacji wnętrz. Korek sam w sobie cechuje się wieloma praktycznymi właściwościami, które przemawiają za wyborem tego surowca w wielu branżach.
Jesteśmy liderem na rynku, który oferuje najlepszej jakości produkt w atrakcyjnej cenie. Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem naszego sklepu jest szeroki wybór. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. W razie potrzeby chętnie pomożemy w wyborze i doradzimy, który korek będzie najlepszy na dany projekt. Również w kwestii wysyłek dajemy możliwość wyboru dostawy błyskawicznej za pomocą GLS Express – dzisiaj zamawiasz, jutro otrzymujesz! Każda przesyłka jest przez nas odpowiednio pakowana i zabezpieczona na czas transportu. Jednym słowem gwarantujemy szybkie i udane zakupy!