płyty korkowe średnioziarniste 915x610x15mm
PŁYTA KORKOWA
PARAMETRY TECHNICZNE:
Wymiary płyty: 915 x 610 x15 mm,
Wielkość granulatu: 0,5 - 2 mm,
Współczynnik przewodnictwa cieplnego: 0,047 W/mK,
Gęstość: 250 - 260 kg/m3,
Nasiąkliwość: 2-4 %.
Darmowa dostawa od kwoty 1600zł*
Zamówienie realizujemy w ciągu 24 godzin.
Bezpośredni importer z największych Portugalskich i Hiszpańskich fabryk.
Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.
Korek znów przeżywa renesans. Znany niegdyś tylko z tablic informacyjnych, dzisiaj coraz częściej wybierany jest jako forma dekoracji czy wykończenia ścian. Płyty korkowe o różnej grubości i frakturze mają dziś szerokie zastosowanie. Stają się produktem uniwersalnym, który można wykorzystać na wiele sposobów.
Tablice korkowe to najpopularniejszy produkt, który znajduje swoje zastosowanie w domu, biurze, szkole czy innej instytucji. Są idealne do wielokrotnego mocowania rozmaitych notatek. Aby jednak gwarantowały zadowolenie przez wiele lat, płyta korkowa musi być dobrej jakości i odpowiedniej grubości. Jaki korek będzie najlepszy na tablicę i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?
O tym, że korek sprawdza się w tablicach informacyjnych, wiemy już od dawna. Najlepsze w tej roli są płyty korkowe średnioziarniste, które często wykorzystywane są jako podkład różnego rodzaju tablic ogłoszeniowych czy gazetek szkolnych.
Grubość, jaką ma taka płyta korkowa ma tutaj kluczowe znaczenie, ponieważ zwykle do przypinania stosuje się pinezki. Grot takiej pinezki ma około 11 mm długości, a więc dla swobodnego stosowania płyta korkowa powinna mieć grubość od 7 do 12 mm. Jeśli natomiast zależy Ci na tym, by szpilka wbijała się do końca, nie ryzykując uszkodzenia ściany postaw na grubszy korek. Tutaj idealnie sprawdzi się korek techniczny o grubości od 12 do 15 mm.
Jeśli natomiast chodzi o płyty korkowe o grubości 15 mm, warto je wykorzystać jako dekoracyjna warstwa z korka. Korek tej grubości można wykorzystać również jako przegrody między biurkami w biurze. Taka ścianka pozwoli mocować notatki, jak również wygłuszyć odgłosy dobiegające z drugiego stanowiska pracy. Ten rodzaj korka będzie również idealny jako płyta korkowa na ścianę, tworząc przytulny i zarazem praktyczny wystrój.
Korek jest materiałem bardzo odpornym na wielokrotne wbijanie pinezek. Płyty korkowe średnioziarniste są więc wysoce elastyczne i odporne na wykruszanie. Dlatego też świetnie sprawdzają się na gabloty korkowe, parawany ogłoszeniowe czy panele korkowe na ścianę. To właśnie z tego samego materiału wykonuje się zatyczki korkowe oraz podkładki korkowe. Płyta korkowe o tej gęstości zapewnia doskonałą przyczepność dla każdego rodzaju notatek czy dekoracji. Mimo wielokrotnego użytkowania nie kruszy się i nie niszczeje, co przekłada się na wieloletnią satysfakcję.
Arkusz korkowy grubości 15 mm można wykorzystać na mnóstwo sposobów. Najpopularniejszy sposób to korek na ściany, dzięki czemu może powstać tablica korkowa duża na całą szerokość ściany. Warto jednak pamiętać, że taki korek można dowolnie docinać. Dzięki tej grubości będzie elastyczny i wygodny w wycinaniu nawet najbardziej skomplikowanych wzorów. Nie bez powodu używa się go do produkcji podkładek korkowych. Możliwość wycięcia dowolnego wzoru pozwala uzyskać nietuzinkowe efekty dekoracyjne. Tablica korkowa w kształcie mapy, albo w innym dowolnym wzorze będzie nie tylko ciekawą, ale i bardzo praktyczną ozdobą.
Płyty korkowe 15 mm sprawdzą się również jako wykończenie ścian, które można dowolnie malować. Pokrywając nim całe ściany, nie tylko wygłuszysz pomieszczenie, ale także dodatkowo je ocieplisz. Dzięki wysokiej izolacji termicznej korek będzie świetnie zatrzymywał ciepło wewnątrz. Dodatkowo poprawi mikroklimat wnętrza i wniesie odrobinę naturalności. A dzięki swoim właściwościom antystatycznym, zapewni bezpieczne środowisko nawet alergikom.
Korek jest materiałem, który nie chłonie wody, jednak w formie naturalnej płyty korkowej jest czuły na zmiany wilgotności. Jeśli wilgotność powietrza gwałtownie spada, arkusz korkowy może się kurczyć, przez co zmniejszy swoje wymiary. Warto pamiętać o tym przy montażu, a szczególnie tuż po transporcie. Zanim nakleisz go na ścianę czy inne miejsce, pozwól mu się zaaklimatyzować. Przechowuj rozpakowane płyty korkowe w docelowym pomieszczeniu przez 48 godzin. Dopiero po tym czasie należy przejść do procesu montażu korka.
Ten prosty trick pozwoli Ci uniknąć prawdopodobieństwa powstania nieestetycznych szczelin na łączeniach. To niestety częsty błąd, który szczególnie w okresie jesieni i zimy może doprowadzić do niepotrzebnego stresu czy niemiłych niespodzianek.
Korek na ścianę możesz zamontować z wykorzystaniem specjalnego kleju. Klej do korka również jest dostępny w naszym sklepie, a do wyboru są dwa jego rodzaje – wodny oraz kontaktowy. Sam montaż jest prosty i szybki. Klejenie korka to najszybszy i najprostszy sposób. Najczęściej wybierany jest kontaktowy klej do korka W160, który jest prosty w aplikacji i bardzo wytrzymały. Zużycie kleju wynosi 1l na około 2m2 korka. W ofercie znajdziesz pojemniki o pojemności 1l oraz 5l - wystarczy na ułożenie blisko 10m2.
Jesteśmy liderem na rynku, który oferuje najlepszej jakości produkt w atrakcyjnej cenie. Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem naszego sklepu jest szeroki wybór. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. W razie potrzeby chętnie pomożemy w wyborze i doradzimy, który korek będzie najlepszy na dany projekt. Również w kwestii wysyłek dajemy możliwość wyboru dostawy błyskawicznej za pomocą GLS Express – dzisiaj zamawiasz, jutro otrzymujesz! Każda przesyłka jest przez nas odpowiednio pakowana i zabezpieczona na czas transportu. Jednym słowem gwarantujemy szybkie i udane zakupy!