zużycie 2,7– 3,6 kg/m2/mm ( 5kg/1,35-1,8 m2 )
Darmowa dostawa od kwoty 1600zł*
Zamówienie realizujemy w ciągu 24 godzin.
Bezpośredni importer z największych Portugalskich i Hiszpańskich fabryk.
Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.
Klej jest idealny do mocowania wszelkiego rodzaju ściennych elementów dekoracyjnych wykonanych z korka. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, klej ten doskonale sprawdza się na stabilnych, równych i chłonnych podłożach budowlanych, takich jak tynki gipsowe, cementowe i cementowo-wapienne, a także podłoża drewnopochodne i odkształcalne, jak płyty g-k lub OSB.
Główne ograniczenie stosowania kleju to miejsca, gdzie nie ma możliwości odparowania wody z zaprawy, co uniemożliwia prawidłowy proces wiązania spoiwa polimerowego. Producent nie zaleca stosowania kleju na podłoża niechłonne, takie jak stara glazura czy szczelnie wibrowany beton, ponieważ znacząco wydłuża to czas stabilizacji płytek i możliwość lekkiego obciążenia powierzchni. Zastosowanie kleju jest zabronione na zewnątrz, w miejscach takich jak baseny, brodziki, tarasy, balkony oraz wszelkie odkryte posadzki, gdzie płytki są często lub na stałe zanurzone w wodzie albo narażone na zaleganie topniejącego śniegu. Nie zaleca się również wyrównywania podłoża klejem Dw-13, gdyż proces odparowania w warstwie płaskiej jest długotrwały.
Elastyczność
Kleje polimerowe, takie jak, charakteryzują się ogromną elastycznością, znacznie przewyższającą najbardziej elastyczne kleje cementowe. Podczas gdy odkształcalność klejów cementowych na poziomie 5 mm jest uważana za bardzo wysoką i zaliczana do klasy S2 (kleje wysoko odkształcalne), klej Dw-13 gwarantuje odkształcalność na kilkakrotnie większym poziomie.
Komfort pracy
Klej jest gotowy do użycia natychmiast po otwarciu wiadra, co znacząco podnosi komfort pracy i oszczędza czas, eliminując szereg czynności związanych z przygotowaniem zaprawy cementowej, takich jak nalewanie wody, dozowanie suchej zaprawy, mieszanie, mycie mieszadeł itp. To może zaoszczędzić nawet do 10% czasu pracy wykwalifikowanego kafelkarza.
Czas wiązania
Czas wiązania kleju zależy od tempa odparowania wody z zaprawy, co jest uzależnione od ilości kleju użytego na jednostkę powierzchni, rodzaju i wilgotności podłoża, grubości fug oraz temperatury i wilgotności otoczenia. Proces wiązania rozpoczyna się wzdłuż spoiny, gdzie zaprawa najszybciej stabilizuje płytki. Pomimo że płytki można obciążać stosunkowo szybko, czas wiązania kleju pod całą powierzchnią płytek trwa znacznie dłużej i zależy od formatu płytek oraz chłonności podłoża. Orientacyjnie, przy temp. ok. +20°C i użyciu pacy 4 mm, lekkie obciążenie można stosować po ok. 48 h, a pełną wytrzymałość mechaniczną powierzchnia uzyskuje po min. 14 dniach. UWAGA: W temp. powietrza i podłoża poniżej +8°C proces wiązania nie zachodzi w ogóle.
Przyczepność
Przyczepność kleju, mierzona po 14 dniach sezonowania w temp. od +21°C do +25°C i wilgotności względnej otoczenia 45-50%, wykazuje wytrzymałość dwukrotnie wyższą od wymagań normy.
Odporność na działanie wody
Wyschnięty i związany klej po krótkotrwałym zanurzeniu w wodzie, np. podczas zmywania powierzchni płytek lub w wyniku awaryjnego zalania, nie traci swoich właściwości użytkowych. Jednak długotrwałe zaleganie w wodzie powoduje spadek jego twardości i stopniowe obniżanie przyczepności. Badania wytrzymałości po 14 dniach zanurzenia w wodzie wykazują znaczący spadek przyczepności poniżej wymagań normy.
Kolor
Głównym składnikiem kleju są naturalne kruszywa dolomitowe, których kryterium doboru nie jest kolor, lecz frakcja uziarnienia. Stąd barwa poszczególnych partii produktu może być nieznacznie zróżnicowana – od kremowej po jasno-szarą.