klej do korka kontaktowy 1L

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: korkowo
  • Dostępność: Jest Jest  (850 szt.)
    Czas realizacji: 24h
  • szt.
  • Cena netto: 21,13 zł 35,00 zł 25,99 zł

klej do korka kontaktowy W160- 1L

klej do korka kontaktowy W160- 1L

Klejenie klejem szybkowiążącym

Kleje szybkowiążące tak samo, jak wolno schnące kleje wodne również mają swoje wymagania. Aby klejenie owym klejem miało sens i nie wymagało poprawy, musi odbyć się z zachowaniem pewnych zasad. Chcąc skleić na szybko i trwale korek techniczny, należy jego płyty korkowe przygotować, oczyścić i wysuszyć, co jest bardzo ważne. Podłoże musi być pozbawione brudu, starych farb, pyłów i dokładnie odtłuszczone. Należy pamiętać, że klej kontaktowy natychmiast wiąże korek i w przypadku, kiedy powierzchnie nie będą właściwie przygotowane, lub też tapeta korkowa nie będzie właściwie przyłożona, wówczas może się to skończyć całkowitym zerwaniem korka, gdyż poprawa jego usytuowania na podłożu jest niemożliwa z tym rodzajem kleju.  

Jak przebiega łączenie płytek z panelami?

Do tego celu musi zostać użyty korek dylatacyjny. Dlaczego? Dlatego, że zawsze musi pozostać pewna szczelina pomiędzy różnorodnymi powierzchniami, no i każda z nich pracuje na swoim podłożu. Sama szczelina spełnia swoje zadanie, ale niestety nie wygląda atrakcyjnie, więc musi zostać użyty korek dylatacyjny, albo korek w płynie, który wypełni szczelinę i zachowa właściwości korka.

Jak widać, łączenie płytek z panelami, czy nawet taką powierzchnią, jaką jest lita ściana korkowa, nie jest wcale trudne, raczej jest to zadanie stosunkowo łatwe do wykonania.

Oferujemy Państwu także doradztwo, jakie zapewnia sklep z korkami. Od pracujących u nas fachowców można wiele się dowiedzieć o takich materiałach, jak tapeta korkowa oraz o sposobie jej montażu, który zwykle wykorzystuje klej do korka ściennego i powoduje, że tapeta korkowa będzie w sposób niezwykle trwały trzymać się danej powierzchni. Jeżeli mają Państwo inne oczekiwania, pragniemy zaproponować korek samoprzylepny, który zdecydowanie zdejmuje z Państwa obowiązek samodzielnego klejenia korka, czy też wzywania do tej operacji specjalistów. Tak samo łatwo przedstawia się łączenie płytek i paneli korkowych, które w tym przypadku zastępuje korek samoprzylepny. Staje się to łatwe i możliwe do wykonania przez osoby, które nie miały wcześniej z tym kontaktu.

Nasz sklep z korkami dysponuje wszelkimi jego rodzajami, posiadamy produkty pozwalające na łączenie płytek z panelami oraz dysponujemy klejami różnego rodzaju, ale tylko markowych i sprawdzonych producentów. Poza tym w sklepie znajdą Państwo także inne akcesoria korkowe, jak podkładka korkowa do stosowania w montażu i często znacznie ułatwiająca łączenie płytek i np. paneli. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że łączenie płytek z panelami jest dość trudnym procesem, nawet dla wprawnego fachowca.