korek ekspandowany 1000x500x20mm

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: korkowo
 • Dostępność: Jest Jest  (9441 szt.)
  Czas realizacji: 24h
 • szt.
 • Cena netto: 17,48 zł 26,00 zł 21,50 zł

korek ekspandowany 1000x500x20mm- najniższa cena na rynku! wyprodukowano w Portugalii

korek ekspandowany 1000x500x20mm

KOREK EKSPANDOWANY – CZY TO DOBRY WYBÓR?

To z całą pewnością dobry wybór! Dlaczego? Naturalne właściwości samego już korka sprawiają, że płyty izolacyjne wykonane z tego materiału znajdują wiele zastosowań w budownictwie i wykończeniu wnętrz. Korek ekspandowany to materiał, który łączy w sobie wszystkie zalety materiału pochodzenia naturalnego. Izolacja termiczna, czy izolacja akustyczna to tylko niektóre z nich. Obecnie deweloperzy stawiają budynki na terenach różnego rodzaju - często w pobliżu dużych zbiorników wodnych albo w bliskim sąsiedztwie podmokłych gruntów. Dlatego warto postawić na produkty wykonane z korka – korek nie jest narażony na szkodliwe działanie wilgoci i nie gnije. Poniżej wyjaśniamy szerzej, jak korek ekspandowany może wpłynąć na twój komfort mieszkania oraz podpowiadamy, co możesz zrobić w sytuacji, gdy nie jesteś w stanie użyć tego produktu w swoim domu.

 

EKSPANDOWANIE KORKA – CO TO JEST?

Chcesz zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie? Płyty izolacyjne wykonane z korka z pewnością Ci w tym pomogą. Ekspandowanie korka to proces, podczas którego granulat korkowy poddaje się obróbce termicznej przy pomocy pary wodnej i wysokiego ciśnienia. Po co? W ten sposób powietrze znajdujące się wewnątrz korka zostaje z niego wypchnięte, a za sprawą wysokiej temperatury wydziela się żywica korkowa, która spaja ziarna korka i sprawia, że płyta izolacyjna staje się jeszcze lepszym izolatorem. Zatem ekspandowany korek akustyczny pozwoli Ci zmaksymalizować korzyści i zaoszczędzić potrzebną przestrzeń.

 

TERMOIZOLACJA BUDYNKU

W dobie ekologicznych rozwiązań i optymalizacji zużycia energii, termoizolacja budynków przy użyciu naturalnych materiałów to najlepsze rozwiązanie dla każdego. Warto pamiętać również o tym, że dobra termoizolacja nie ogranicza się tylko do ścian zewnętrznych - dobrze jest wykorzystać ekspandowany korek również do ścian wewnętrznych; Płyty izolacyjne można zastosować jako różne termoizolacje. Przy ich pomocy możesz zapewnić dobrą izolację termiczną wielu częściom konstrukcji budynku i mieszkania. Aby ograniczyć uciekanie ciepła z domu do kompletnego minimum, warto zablokować mu każdą drogę ucieczki. Gwarantuje to nie tylko izolacja termiczna ścian, podłóg i stropu, ale również termoizolacja dachu.

 

IZOLACJA AKUSTYCZNA ŚCIAN

Płyta izolacyjna jest produktem, który - odpowiednio wykorzystany - posłuży jako izolacja akustyczna stropu, izolacja akustyczna drzwi oraz izolacja akustyczna ścian wewnętrznych. Korek akustyczny wykorzystany w ścianach wewnętrznych da Ci podwójną korzyść - nie tylko wyciszy pomieszczenia, ale jako izolacja termiczna zablokuje również ucieczkę ciepła na zewnątrz. Izolacja akustyczna podłogi oraz ścian wewnętrznych to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie prywatność i komfort, oraz dla tych, którzy planują remont mieszkania w starym budownictwie albo postawienie tak zwanego bliźniaka; pomoże Ci to odizolować się od niepożądanych dźwięków dochodzących z mieszkania obok.

 

JAK KOREK EKSPANDOWANY WPŁYNIE NA TWÓJ KOMFORT?

 

 • TERMOIZOLACJA BUDYNKÓW
 • IZOLACJA TERMICZNA DACHU
 • IZOLACJE AKUSTYCZNE:

DRZWI, STROPU, ŚCIAN, DACHU, PODŁOGI

 • IZOLACJA AKUSTYCZNA SUFITU
 • ZMINIMALIZOWANIE KOSZTÓW OGRZEWANIA

 

CO, JEŚLI NIE MOŻESZ UŻYĆ TEGO PRODUKTU?

Korek ekspandowany to naturalna izolacja termiczna i akustyczna ścian. Przekonało się już o tym wielu klientów korzystających z oferty sklepu Korkowo – pomieszczenia, w których zamontowali nasz produkt, są ciche i ciepłe. Jednak co, kiedy nie możesz zastosować korka ekspandowanego o odpowiedniej grubości, ponieważ jest za gruby dla małych pomieszczeń? W takiej sytuacji wcale nie musisz rezygnować z korka!

 

I w takim wypadku przychodzimy Ci z pomocą, oferując płyty korkowe. Płyta korkowa również posiada dobre parametry dźwiękochłonne. Oto jedno z rozwiązań, które oferujemy Ci w naszym sklepie – arkusz korkowy o grubości 10 mm. Ma bąbelkową strukturę, co sprawia, że - podobnie do ekspandowanego korka – stanowi doskonałą izolację akustyczną. Płyty korkowe, które oferujemy są produkowane w Portugalii w fabrykach światowej klasy. Gwarantują one wysoką jakość produktu w pierwszym gatunku. Zapewnia to system produkcji SAP ERP, który polega na dostosowywaniu produktu względem szczegółowych wymagań klienta.

 

 

 

PARAMETRY TECHNICZNE:

Gęstość: 80 - 320 kg/m2

Współczynnik przewodności cieplnej: 0,037 - 0,040 W/mK

Temperatura pracy: od -120°C do + 120°C

Ciepło właściwe: 1,67 Kj/Kg°C

Opakowanie: 4 m2 = 8szt płyt 1000 x 500 x 20 mm