korek ekspandowany 1000x500x20mm

korek ekspandowany 1000x500x20mm- najniższa cena na rynku! wyprodukowano w Portugalii

  • Cena netto: 28,45 zł / szt. 39,00 zł 34,99 zł / szt.
  • szt.

KOREK EKSPANDOWANY

PARAMETRY TECHNICZNE:

Gęstość: 240 - 320 kg/m3

Współczynnik przewodności cieplnej: 0,037 - 0,040 W/mK

Temperatura pracy: od -180°C do + 140°C

Ciepło właściwe: 1,67 Kj/Kg°C

Tolerancja wymiarowa: +/- 1%

Opakowanie: 5 m2 = 10szt płyt 1000 x 500 x 20 mm

 

                     

korkowo-przelewy-karty-kredyt

Darmowa dostawa od kwoty 1600zł*

Zamówienie realizujemy w ciągu 24 godzin.

Bezpośredni importer z największych Portugalskich i Hiszpańskich fabryk.

 

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

korek ekspandowany 1000x500x20mm

Nasz korek w porównaniu do innych oferowanych korków ekspandowanych na rynku polskim nie kruszy się, nie ma zapachu spalonego ogniska. Jest to ważny a nawet najważniejszy atut naszego korka. Nie mówimy tego jako importer oraz sprzedawca produktu tylko są to słowa naszych klientów.

 

KOREK EKSPANDOWANY – CZY TO DOBRY WYBÓR?

To z całą pewnością dobry wybór! Dlaczego? Naturalne właściwości samego już korka sprawiają, że płyty izolacyjne wykonane z tego materiału znajdują wiele zastosowań w budownictwie i wykończeniu wnętrz. Korek ekspandowany to materiał, który łączy w sobie wszystkie zalety materiału pochodzenia naturalnego. Izolacja termiczna, czy izolacja akustyczna to tylko niektóre z nich. Obecnie deweloperzy stawiają budynki na terenach różnego rodzaju - często w pobliżu dużych zbiorników wodnych albo w bliskim sąsiedztwie podmokłych gruntów. Dlatego warto postawić na produkty wykonane z korka – korek nie jest narażony na szkodliwe działanie wilgoci i nie gnije. Poniżej wyjaśniamy szerzej, jak korek ekspandowany może wpłynąć na twój komfort mieszkania oraz podpowiadamy, co możesz zrobić w sytuacji, gdy nie jesteś w stanie użyć tego produktu w swoim domu.

 

EKSPANDOWANIE KORKA – CO TO JEST?

Chcesz zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie? Płyty izolacyjne wykonane z korka z pewnością Ci w tym pomogą. Ekspandowanie korka to proces, podczas którego granulat korkowy poddaje się obróbce termicznej przy pomocy pary wodnej i wysokiego ciśnienia. Po co? W ten sposób powietrze znajdujące się wewnątrz korka zostaje z niego wypchnięte, a za sprawą wysokiej temperatury wydziela się żywica korkowa, która spaja ziarna korka i sprawia, że płyta izolacyjna staje się jeszcze lepszym izolatorem. Zatem ekspandowany korek akustyczny pozwoli Ci zmaksymalizować korzyści i zaoszczędzić potrzebną przestrzeń.

 

TERMOIZOLACJA BUDYNKU

W dobie ekologicznych rozwiązań i optymalizacji zużycia energii, termoizolacja budynków przy użyciu naturalnych materiałów to najlepsze rozwiązanie dla każdego. Warto pamiętać również o tym, że dobra termoizolacja nie ogranicza się tylko do ścian zewnętrznych - dobrze jest wykorzystać ekspandowany korek również do ścian wewnętrznych; Płyty izolacyjne można zastosować jako różne termoizolacje. Przy ich pomocy możesz zapewnić dobrą izolację termiczną wielu częściom konstrukcji budynku i mieszkania. Aby ograniczyć uciekanie ciepła z domu do kompletnego minimum, warto zablokować mu każdą drogę ucieczki. Gwarantuje to nie tylko izolacja termiczna ścian, podłóg i stropu, ale również termoizolacja dachu.

 

IZOLACJA AKUSTYCZNA ŚCIAN

Płyta izolacyjna jest produktem, który - odpowiednio wykorzystany - posłuży jako izolacja akustyczna stropu, izolacja akustyczna drzwi oraz izolacja akustyczna ścian wewnętrznych. Korek akustyczny wykorzystany w ścianach wewnętrznych da Ci podwójną korzyść - nie tylko wyciszy pomieszczenia, ale jako izolacja termiczna zablokuje również ucieczkę ciepła na zewnątrz. Izolacja akustyczna podłogi oraz ścian wewnętrznych to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie prywatność i komfort, oraz dla tych, którzy planują remont mieszkania w starym budownictwie albo postawienie tak zwanego bliźniaka; pomoże Ci to odizolować się od niepożądanych dźwięków dochodzących z mieszkania obok.

 

JAK KOREK EKSPANDOWANY WPŁYNIE NA TWÓJ KOMFORT?

 

  • TERMOIZOLACJA BUDYNKÓW
  • IZOLACJA TERMICZNA DACHU
  • IZOLACJE AKUSTYCZNE:

         DRZWI, STROPU, ŚCIAN, DACHU, PODŁOGI

  • IZOLACJA AKUSTYCZNA SUFITU
  • ZMINIMALIZOWANIE KOSZTÓW OGRZEWANIA

 

CO, JEŚLI NIE MOŻESZ UŻYĆ TEGO PRODUKTU?

Korek ekspandowany to naturalna izolacja termiczna i akustyczna ścian. Przekonało się już o tym wielu klientów korzystających z oferty sklepu Korkowo – pomieszczenia, w których zamontowali nasz produkt, są ciche i ciepłe. Jednak co, kiedy nie możesz zastosować korka ekspandowanego o odpowiedniej grubości, ponieważ jest za gruby dla małych pomieszczeń? W takiej sytuacji wcale nie musisz rezygnować z korka!

I w takim wypadku przychodzimy Ci z pomocą, oferując płyty korkowe. Płyta korkowa również posiada dobre parametry dźwiękochłonne. Oto jedno z rozwiązań, które oferujemy Ci w naszym sklepie – arkusz korkowy o grubości 12 mm. Ma bąbelkową strukturę, co sprawia, że - podobnie do ekspandowanego korka – stanowi doskonałą izolację akustyczną. Płyty korkowe, które oferujemy są produkowane w Portugalii w fabrykach światowej klasy. Gwarantują one wysoką jakość produktu w pierwszym gatunku. Zapewnia to system produkcji SAP ERP, który polega na dostosowywaniu produktu względem szczegółowych wymagań klienta.

Korek ekspandowany jest produktem naturalnym i może różnić się odcieniem, kolorystyką.

 

 

                                    PARAMETRY TECHNICZNE:

Wymiary: 1000x500x20mm
Tolerancja wymiarowa: +-1%
Skład: kruszywo korkowe z recyklingu: 2-14mm
Gęstość objętościowa: 240-320 kg/m3
Współczynnik redukcji dźwięków powietrznych: Rw = 50-55 dB
Współczynnik przewodności cieplnej: 0,037-0,040 W/mK
Temperatura pracy: -180 °C do 140 °C
Wytrzymałość na rozciąganie: ≥100 kPa
Klasa palności (NP EN 13501-1:2007) E
Odporność na dyfuzję pary wodne: µ = 7-14
Przepuszczalność pary: 386 ng/Pa.sm²

 

do pobrania: 

KARTA MATERIAŁOWA karta materiałowa korek ekspandowany