korek ekspandowany 1000x500x40mm

korek ekspandowany 1000x500x40mm

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: korkowo
  • Dostępność: Jest Jest
  • Czas realizacji: 24h
  • Cena netto: 48,77 zł / szt. 59,99 zł / szt.
  • szt.

KOREK EKSPANDOWANY

PARAMETRY TECHNICZNE:

Gęstość: 180 - 200 kg/m3

Współczynnik przewodności cieplnej: 0,037 - 0,040 W/mK

Temperatura pracy: od -180°C do + 140°C

Ciepło właściwe: 1,67 Kj/Kg°C

Tolerancja wymiarowa: +/- 1%

Opakowanie: 2m2 = 4szt płyt 1000 x 500 x 40 mm

 

                              eko plus

korek ekspandowany 1000x500x40mm

Nasz korek w porównaniu do innych oferowanych korków ekspandowanych na rynku polskim nie kruszy się, nie ma zapachu spalonego ogniska. Jest to ważny a nawet najważniejszy atut naszego korka. Nie mówimy tego jako importer oraz sprzedawca produktu tylko są to słowa naszych klientów.

 

Korek ekspandowany jest idealnym naturalnym izolatorem do izolacji termicznej i akustycznej ścian wewnętrzynych i zewnętrznych, podłóg, sufitów a także poddaszy. Te płyty korkowe wykonane są z całkowicie odnawialnych pozostałości kory korkowej z dębu korkowego.

 

Oprócz tego, że korek jest naturalny i ekologiczny, ma dobre właściwości termiczne. Ten naturalny izolator zatrzymuje ciepło i zimą oddaje je do pomieszczeń, z regulacją temperatury przez cały rok. Zapewnia to również interesującą izolację akustyczną. Korek ekspandowany rzeczywiście zapobiega przechodzeniu drgań dźwiękowych przez ściany dzięki temu umożliwia wygłuszenie ścian.

 

Naturalny korek jest również odporny na duże wahania temperatur, mróz gryzonie i owady. Jest zdrowy i nieszkodliwy dla środowiska, antyalergiczny i antystatyczny. Należy jednak uważać, ponieważ płytki z korka ekspandowanego mogą wykazywać nierówności poziomu, spowodowane gruboziarnistością zbrylonych ziaren korka.

W zależności od dostaw, kolor płyt korkowych może się nieznacznie różnić.

 

Jak zamontować korek ekspandowany?

Można go zainstalować przez klejenie specjalistycznym klejem do korka, który znajdą Państwo w naszej zakładce kategorii klej do korka.

Drugim sposobem montażu jest wkręcenie za pomocą kołków lub wkrętów. Jednakże polecamy tego z powodu powstających szczelin pomiędzy łączeniami płytek korkowych na skutek zmiany temperatur. Ten rodzaj montażu stosuje się w przypadku montażu ścian zewnętrznych lub ocieplenia (izolacji) poddaszy.

 

Jak dociąć ten korek ?

Z uwagi na grubość tego korka najlepszą metodą do przycięcia arkuszy korkowych jest użycie wyrzynarki, piły tarczowej lub brzeszczotu do metalu. przed docięciem płyt korkowych należy dokładnie odmierzyć dany element aby nie popełnić błędu. W tym celu używamy miary i poziomicy lub prostej listwy w celu zaznaczenia linii docinki.

Ten korek dostępny jest w kilku grubościach: 10, 20, 30, 40, 50mm czym grubszy tym bardziej skuteczna jest jego izolacja termiczna i akustyczna.

 

Korek ekspandowany jako idealny izolator termiczny.

Korek to naturalny materiał, który ma najlepsze właściwości izolacyjne ze wszystkich materiałów. Zachowuje swoje właściwości w nieskończoność, nie ulega żadnym zmianom w czasie. Płyta korkowa jest idealnym izolatorem termicznym, ponieważ zimą podczas ogrzewania domu utrzymuje wysokie temperatury, a latem chłodzi dom. Jest to również wyjątkowy materiał dźwiękochłonny i izolujący akustycznie. Korek ekspandowany nie rozprzestrzenia ognia i ogranicza wibracje. Wreszcie nie przyciąga gryzoni.

 

 

                                      PARAMETRY TECHNICZNE:

Wymiary: 1000x500x40mm
Tolerancja wymiarowa: +-1%
Skład: kruszywo korkowe z recyklingu: 2-14mm
Gęstość objętościowa: 180-200 kg/m3
Współczynnik redukcji dźwięków powietrznych: Rw = 50-55 dB
Współczynnik przewodności cieplnej: 0,037-0,040 W/mK
Temperatura pracy: -180 °C do 140 °C
Wytrzymałość na rozciąganie: ≥100 kPa
Klasa palności (NP EN 13501-1:2007) E
Odporność na dyfuzję pary wodne: µ = 7-14
Przepuszczalność pary: 386 ng/Pa.sm²

 

do pobrania: 

KARTA MATERIAŁOWA karta materiałowa korek ekspandowany