korek ekspandowany 1000x500x50mm

korek ekspandowany 1000x500x50mm

  • Cena netto: 45,52 zł / szt. 65,00 zł 55,99 zł / szt.
  • szt.

KOREK EKSPANDOWANY

PARAMETRY TECHNICZNE:

Gęstość: 180 - 200 kg/m3

Współczynnik przewodności cieplnej: 0,037 - 0,040 W/mK

Temperatura pracy: od -180°C do + 140°C

Ciepło właściwe: 1,67 Kj/Kg°C

Tolerancja wymiarowa: +/- 1%

Opakowanie: 1,5m2 = 3szt płyt 1000 x 500 x 50 mm

                                eko plus

Korek ekspandowany – ekologiczny produkt o niesamowitych właściwościach izolacyjnych

Korek ekspandowany o grubości 50 mm to w pełni naturalny materiał wykorzystywany między innymi w budownictwie jako doskonały izolator. Korek dzięki swoim naturalnym właściwościom doskonale izoluje zarówno pod względem termicznym, jak i akustycznym. Korek izolacyjny można wykorzystać w trakcie budowy domu, jak i przy jego wykańczaniu. Ocieplenie ścian od wewnątrz korkiem stanowi doskonałą alternatywę dla starszego budownictwa. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszy się również dekoracyjny korek ekspandowany. Jak powstaje i kiedy warto wykorzystać korek na ścianę?

 

Korek ekspandowany o grubości 50 mm – oto jak powstaje najlepszy korek izolacyjny?

Korek ekspandowany to produkt naturalnego pochodzenia, który powstaje w innowacyjnym procesie produkcyjnym. Wykorzystuje się w nim specjalny aglomerat korkowy, który nie posiada poliuretanu. Ziarno korkowe poddaje się obróbce termicznej, w której trakcie zwiększa ono swoją objętość. Takie prażenie aglomeratu korkowego sprawia, że komórki korka zaczynają produkować naturalne lepiszcze, jakim jest suberyna. W trakcie ekspandowania ziaren korkowych powstaje w pełni naturalny produkt o niezwykle lekkiej wadze i zarazem doskonałych właściwościach termoizolacyjnych, akustycznych czy nawet wibracyjnych. Izolacja korkowa o tej grubości gwarantuje spektakularne efekty.

 

Korek wygłuszający na ścianę jako sposób  na wyciszenie ściany od sąsiada

W budynkach mieszkalnych takich jak bloki często mamy do czynienia z przenoszeniem dźwięku między pomieszczeniami. Jest to nie tylko uciążliwe, ale także często powoduje silny dyskomfort. Korek ekspandowany o grubości 50 mm stanowi idealny sposób na pozbycie się problemu. Jako korek wygłuszający zapewni doskonałą izolację i pozwoli odciąć wścibskie uszy sąsiada od Twoich prywatnych spraw. Panele korkowe mogą stanowić izolację pod warstwową, jak i wierzchnią. Oznacza, to, że możesz wykorzystać korek akustyczny jako wykończenie ściany, lub położyć go np. pod płytę karton-gips.

 

Szukasz sposobu na izolację termiczną? Postaw na korek ekspandowany!

Wyciszanie ścian korkiem to sposób wykorzystywany dzisiaj przez wielu deweloperów budujących innowacyjne domy. Dzisiaj wszyscy stawiamy na ekologię, innowacyjne rozwiązania i technologię sprzyjającą środowisku. Korek ekspandowany na ścianę montuje się jako izolator, który ma za zadanie wygłuszyć wnętrze i zapewnić mu doskonałą izolację termiczną. Płyta korkowa na ścianę o grubości 50 mm to już wystarczająco duża izolacja, która zapewni spektakularne efekty. Znacznie podniesie ciepłotę wewnątrz budynku i pozwoli zaoszczędzić na jego ogrzewaniu.

Warto jednak pamiętać, że korek ekspandowany można stosować nie tylko na ściany. Doskonale sprawdza się również przy izolacji stropów, dachów, sufitów czy podłóg. Bardzo często wykorzystywany jest jako okładzina korkowa, która zapewnia komfort i przyjemność w dotyku.

 

Korek to niezwykle cenny materiał ekologiczny, a korek ekspandowany stanowi w 100% biodegradowalny materiał. Dodatkowo jest bardzo wytrzymały, a zarazem lekki i prosty w montażu. Wystarczy zastosować specjalny klej do korka, który również dostępny jest w naszej ofercie.

 

                                     PARAMETRY TECHNICZNE:

Wymiary: 1000x500x50mm
Tolerancja wymiarowa: +-1%
Skład: kruszywo korkowe z recyklingu: 2-14mm
Gęstość objętościowa: 180-200 kg/m3
Współczynnik redukcji dźwięków powietrznych: Rw = 50-55 dB
Współczynnik przewodności cieplnej: 0,037-0,040 W/mK
Temperatura pracy: -180 °C do 140 °C
Wytrzymałość na rozciąganie: ≥100 kPa
Klasa palności (NP EN 13501-1:2007) E
Odporność na dyfuzję pary wodne: µ = 7-14
Przepuszczalność pary: 386 ng/Pa.sm²

 

do pobrania: 

KARTA MATERIAŁOWA karta materiałowa korek ekspandowany