podkład korkowy 2mm

PODKŁAD KORKOWY

PARAMETRY TECHNICZNE:
 • Wymiary rolki: 1m x 10m x 2 mm,
 • Wyciszenie: 17 dB,
 • Opakowanie: 1 rolka = 10 m2,
 • Gęstość objętościowa: 200 - 220 kg/m3,
 • Wyrównanie nierówności do 40%
 • Nasiąkliwość: 2 - 4 %.
 • Współczynnik przewodnictwa cieplnego: 0,053 W/mK,
 • Waga: ok. 4kg
 • Antystatyczność - TAK
 • Antyalergiczny – TAK
 • Cena netto: 7,72 zł / m2 12,90 zł 9,49 zł / m2
 • m2

podkład korkowy pod panele 2mmpodkład korkowy zaletyeco cork

korkowo-przelewy-karty-kredyt

Darmowa dostawa od kwoty 1600zł*

Zamówienie realizujemy w ciągu 24 godzin.

Bezpośredni importer z największych Portugalskich i Hiszpańskich fabryk.

 

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Podkład korkowy 2mm

 

Wybierając materiał na podkład pod podłogę pływającą, warto rozważyć podkład korkowy 2mm. Świadomość, że korek na podłogi jest rozwiązaniem niezawodnym, jest już silnie zakorzeniona w głowach wielu osób. Warto jednak nadmienić, że ten rodzaj podkładu będzie zapewniał również wysoki poziom izolacji akustycznej czy termicznej. Jednocześnie doskonale zabezpieczy podłogę przed negatywnym działaniem wilgoci. Jakie jeszcze zalety ma korek pod panele?

 

podkład korkowy właściwości

 

W pełni naturalny korek na podłogi

Podkład korkowy pod panele to w pełni naturalny materiał, który stanowi idealne rozwiązanie. Zapewnia bowiem świetną izolację pod względem tłumienia dźwięków czy zatrzymywania ciepła. Jest przy tym surowcem naturalnym, który pozyskiwany jest z kory dębu korkowego. Drzewa te rosną głównie w Portugalii i Hiszpanii, dlatego też to właśnie z tych krajów pochodzi najlepszy korek na podłogę. Jako bezpośredni importer pozyskujemy korek właśnie z Portugalii i Hiszpanii, współpracując z największymi firmami na świecie. To przekłada się na gwarancję najwyższej jakości oferowanych produktów!

 

Doskonałe właściwości, czyli co skrywa w sobie mata korkowa pod panele?

Podkład z korka to nie tylko izolacja termiczna i akustyczna. To również właściwości antystatyczne, które sprawiają, że korek jest idealnym rozwiązaniem dla alergików. Ogromną zaletą jest również wszelka odporność na wilgoć, zmiany temperatur czy nawet dużą siłę nacisku. Wszystko to sprawia, że korek sprawdza się nie tylko jako sam podkład, ale także jako wykładzina korkowa. Grubość 2mm to idealny wybór dla wszelkich podłóg dobrze wypoziomowanych, w których nie ma dużych nierówności. Z uwagi na naturalne właściwości korek zachowuje swoją grubość mimo upływu lat i dużego nacisku.

 

Dlaczego warto postawić na podkład korkowy pod panele ?

Podkład korkowy 2mm to najlepsze rozwiązanie. W przeciwieństwie do innych materiałów korek zachowuje swoje właściwości mimo upływu czasu. Jest odporny na wodę, zmiany temperatur czy nacisk. Jego struktura nie ulega żadnym zmianom. Stanowi więc trwały i długoterminowy produkt, który cechuje się świetnymi właściwościami izolacyjnymi. Warto jednak wspomnieć, że taki podkład pod panele korkowy można wykorzystać również na inne sposoby. Sprawdzi się nie tylko jako typowy korek pod panele. Maty sprzedajemy w rolkach, dzięki czemu można je wykorzystać również do dekoracji ścian. Dzięki temu stworzysz ścianę, która może pełnić funkcję tablicy korkowej. Wystarczy oprawić ją ramą i gotowe!

 

Gdzie warto zastosować podkład pod panele korek?

Podkład korkowy o grubości 2mm sprawdzi się idealnie przy podłogach wykonanych z desek, paneli czy linoleum. Możesz go również zastosować pod kamień, PCV czy nawet płytki ceramiczne. Coraz częściej spotyka się również wykładziny korkowe. Są ciepłe, bezpieczne, naturalne i super wygodne. Podkreślają również wnętrze, dodając mu harmonii.

Najczęściej stosowane są podkłady korkowe pod panele, jednak coraz większe grono klientów docenia właściwości tego materiału. Jako podkład korek zdobył rzesze zadowolonych użytkowników. To stosunkowo cienka izolacja termiczna, ale gwarantująca spektakularne efekty. Nie dziwne więc, że podkład z korka pod panele cieszy się tak wielką popularnością i zdobywa same pozytywne opinie. Materiały do izolacji termicznej i akustycznej muszą spełniać odpowiednie normy, a korek zapewnia wszystkie te aspekty.

                   PARAMETRY TECHNICZNE:                                    

Wymiary rolki: 1m x 10m x 2 mm
Opakowanie: 1 rolka = 10m2
Gęstość objętościowa ISO 7322: 200–220 kg/m3
Nasiąkliwość: 2-4%
Współczynnik przewodnictwa cieplnego: 0,053 W/mK
Wytrzymałość na rozciąganie: ≥ 200 kPa
Współczynnik ściśliwości: 20–45%
Powrót do pierwotnego kształtu: ≥ 70%
Wyciszenie dźwięków uderzeniowych: 17dB
Wytrzymałość mechaniczna: ≥ 45 cm
Wytrzymałość na ściskanie: ≥ 300 kPa
Odkształcenie przy ściskaniu: ≥ 25 kPa
Obciążenie dynamiczne: ≥ 100000 cykli
Wyrównanie nierówności: do 40%