płyta korkowa gruboziarnista 915x610x20mm

PŁYTA KORKOWA:

PARAMETRY TECHNICZNE:

 

Wymiary płyty:915x610x20mm

Wielkość granulatu: 2 - 5 mm

Współczynnik przewodnictwa cieplnego: 0,047 W/mK

Gęstość: 300 - 330 kg/m3

Nasiąkliwość: 2-4 %

  • Cena netto: 93,49 zł / szt. 114,99 zł / szt.
  • szt.

płyta korkowa 915x610x20mm

Izolacja akustyczna ścian wewnętrznych jest podstawą dla naszego komfortu w życiu codziennym, dla tego korek akustyczny jest coraz bardziej poszukiwanym produktem na rynku.

eko plus

Płyta korkowa gruboziarnista 20mm – niezawodna izolacja

Polska to kraj usytuowany w klimacie umiarkowanym i ciepłym przejściowo. Oznacza to, że mamy pełne wszystkich bogactw cztery pory roku, które cechują się wyjątkową aurą. Wiosna, lato, jesień i zima – każda z nich jest na swój sposób urokliwa. Niestety takie zmiany temperatur wymagają od nas przemyślanych działań jeśli chodzi o budownictwo. Zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej to podstawa komfortowego życia. W przypadku tak dużych wahań temperatur należy stawiać na sprawdzone materiały izolacyjne. Do takich należy niewątpliwie korek, a w szczególności płyta korkowa 20mm. Płyta korkowa tej grubości zapewnia spektakularne efekty jeśli chodzi o izolację.

 

Mroźna zima wychładza Twoje ściany? Płyta korkowa może to zmienić!

Jeśli w zimowe dni, kiedy temperatury spadają mocno poniżej zera, Twoje ściany stają się zimne jak lód, spada również komfort mieszkania. Lodowata ściana nie tylko jest nieprzyjemna w dotyku, ale także skutecznie ziębi wnętrze. W dobie rosnących cen za ogrzewanie warto rozpatrzyć szybką i zarazem skuteczną izolację bez wielkich remontów. Płyty korkowe możesz zamontować bezpośrednio na ścianie, zwiększając jej izolację termiczną oraz akustyczną.

 

Dlaczego płyty korkowe stanowią doskonałą izolację?

Korek to naturalny materiał, który pozyskiwany jest z kory drzewa dębu korkowego. Kiedy przyjrzymy się korze pod mikroskopem, możemy zobaczyć martwiczą jej tkankę, która formuje się przez cały cykl życia drzewa. Taka tkanka posiada martwe, zamknięte mikrokomórki, które przypominają czternastościenne wielościany. Zawierają one przestrzenie międzykomórkowe, które wypełnione są po brzegi gazową mieszaniną zbliżoną swoim składem do powietrza. Na 1 cm sześciennym tkanki mieści się ponad 40 milionów takich mikrokomórek wypełnionych powietrzem, które stanowią doskonałą izolację. Według badań korek ekspandowany ma deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła w granicach 0,037-0,040 W/mK. To dowód na jego wysoką skuteczność termoizolacyjną, która zapewni więcej ciepła i poprawi komfort życia w mieszkaniu. Co więcej, izolacja z korka zapewnia również niższe rachunki za ogrzewanie, co w dzisiejszych czasach ma również kluczowe znaczenie.

 

Korek to również materiał wyciszający ściany! Zobacz, jak szybko i prosto możesz wygłuszyć pokój lub ścianę od sąsiada!

Płyta korkowa 20mm gruboziarnista stanowi maksymalne wyciszenie ścian. Tej grubości płyty korkowe pozwolą zachować Ci maksimum prywatności. Zastosowane na ścianę zapewnią doskonałą izolację akustyczną, która pozwoli odciąć się od wścibskich sąsiadów, czy wyciszyć pokój dziecka. Dodatkowo korek stanowi naturalną dekorację, która gwarantuje również prawidłowy mikroklimat wnętrza. Nie musisz więc myśleć o malowaniu, wystarczy położyć korek na ścianę, a sam w sobie będzie stanowił nietuzinkowy wystrój.

 

Jak montować płyty korkowe?

Korek na ścianę możesz zamontować z wykorzystaniem specjalnego kleju. Klej do korka również jest dostępny w naszym sklepie, a do wyboru są dwa jego rodzaje – wodny oraz kontaktowy. Sam montaż jest prosty i szybki. Należy jednak pamiętać o tym, że arkusz korkowy musi się najpierw zaklimatyzować przed montażem. Zanim więc położysz płyty korkowe na ścianę, pozostaw je w pomieszczeniu na 24h. W tym czasie korek „zadomowi” się z panującym w pomieszczeniu klimatem i będzie gotowy do montażu. Klejenie korka to najszybszy i najprostszy sposób. Najczęściej wybierany jest kontaktowy klej do korka W160, który jest prosty w aplikacji i bardzo wytrzymały. Zużycie kleju wynosi 1l na około 2m2 korka. W ofercie znajdziesz pojemniki o pojemności 1l oraz 5l - wystarczy na ułożenie blisko 10m2.

 

Wykończenie ściany z korka – puść wodze fantazji!

Arkusz korkowy stanowi izolację, a więc w pierwszej chwili myślimy o wykończeniu ścian po jego nałożeniu. Cóż, korek jest bardzo wdzięcznym materiałem, ponieważ nie ogranicza nas w żaden sposób jeśli chodzi o wykończenie ściany. Możesz go pomalować farbą, pokryć tapetą, przykryć gładzią lub płytą, bądź nałożyć lakier i pozostawić naturalny efekt korkowej ściany. Większość doceniając zalety estetyczne naturalnego korka, pozostawia go jako element wykończeniowy ściany. Tak powstają również rozmaite gabloty korkowe czy tablice korkowe. Korek na ścianie może prezentować się bardzo efektownie i sam w sobie stanowić świetną, naturalną dekorację.

Jeśli Twoja ściana nie wymaga dużej izolacji, warto rozważyć również inne grubości korka. Przy dobrze zaizolowanej ścianie, możesz wystarczy płyta korkowa 10mm lub nawet płyta korkowa 5mm. Będzie stanowiła dekorację, a zarazem zapewni ciepłą w dotyku ścianę.