Czym pomalować korek na ścianie?

Jak odświeżyć wnętrze z korka?

Korek naturalny jest materiałem o beżowo-brązowym odcieniu, który większość docenia właśnie za jego naturalny wygląd. Z czasem jednak odcień ten może się nieco znudzić. Chęć zmiany koloru ścian to naturalny element będący wypadkową zmieniających się trendów. Co jednak w sytuacji, kiedy mamy korek na ścianie? Jak odświeżyć wnętrze i czy można malować ściany korkowe?

 

Czy każda ściana korkowa może zostać pomalowana?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie czym pomalować ściany korkowe, należy zastanowić się nad tym, jaki korek na nich się znajduje. Jeśli będzie to korek ścienny woskowany, to niestety opcje zmiany wyglądu wnętrza poprzez malowanie korka na nic się zdadzą. Typowy korek na ściany jest pokryty woskiem, a więc nie ma potrzeby malowania. Co więcej, warstwa wosku nie wchłonie farby, a cały proces nie przyniesie oczekiwanych skutków. Dlatego też woskowane panele korkowe na ścianę dedykowane do dekoracyjnego wykończenia wnętrz dostępne są w różnych odcieniach.

korek na ścianę

Czy zatem korek na ścianie można pomalować?

Tak, ściana z korka może zostać odświeżona i pomalowana, jednak musi być wykończona korkiem technicznym. Jego struktura jest odpowiednio chropowata i co najważniejsze, korek techniczny nie jest woskowany. Dzięki temu z łatwością wchłonie farbę i nabierze jej odcienia. Dlatego też wiele osób wybiera płyty korkowe lub korek na ścianę w rolce. Taka tapeta korkowa jest łatwa w utrzymaniu czystości, a co więcej można ją dowolnie malować.

 

Czym pomalować korek na ścianie?

Korek najlepiej malować farbami akrylowymi bądź lateksowymi, które zapewniają doskonałe krycie i lekko lśniący odcień. Warto również pamiętać o tym, że struktura jaką ma korek jest chropowata. Oznacza to, że powierzchnia korka pokryta farbą stanie się nieco ciemniejsza i mniej intensywna niż sam jej odcień. Należy wziąć to pod uwagę przy wyborze koloru. Dlatego też zalecamy zakup kilku próbek o różnych odcieniach i pomalowaniu niewielkich fragmentów. W ten sposób zobaczysz, jaki z danym kolorem będzie efekt końcowy.

                                                                                                         korek na ścianę aranżacje

Jak odświeżyć panele korkowe? Alternatywa dla malowania!

Płyta korkowa na ścianę pozwala dobrać odpowiedni odcień i wzór. Z czasem jednak nawet najciekawsze aranżacje mogą nam się znudzić. Jeśli nie chcemy rezygnować z naturalnych właściwości jakie ma korek, możemy postawić na alternatywne rozwiązania. Ciekawym sposobem na odświeżenie wnętrza w którym zastosowano już korek dekoracyjny będzie wprowadzenie luster. Lustra optycznie powiększają wnętrze, co szczególnie przy korytarzach ma kluczowe znaczenie.

korek ścienny

Mata korkowa czy korek dekoracyjny na ścianę? Jak dokonać dobrego wyboru?

Korek ozdobny na ścianę to świetny sposób na nadanie jej oryginalnego wyglądu. Warto jednak zastanowić się, czy jest sens, by wykonana była z niego cała ściana z korka? Czasami zdecydowanie lepiej sprawdzi się mata korkowa, która dostępna jest w wygodnych rolkach. Taki korek w rolce można wykorzystać do pokrycia całej ściany, a korek dekoracyjny wykorzystać jedynie jako dodatkowy element. To pozwala jeszcze bardziej rozwinąć wodze fantazji i stworzyć niesamowite aranżacje.

 

Naturalność też jest piękna, czyli dąb korkowy w minimalistycznym wydaniu!

Mata korkowa na ścianę to rozwiązanie, które nie tylko ciekawie wygląda.  Korek przede wszystkim jest materiałem w pełni naturalnym o niesamowitych właściwościach izolacyjnych. Świetnie stłumi wszelkie dźwięki, jest ciepły i przyjemny w dotyku i zapewnia doskonałą izolację termiczną. Naturalne właściwości, jakie skrywa w sobie dąb korkowy, z którego pozyskiwany jest korek na ścianę są wręcz nieocenione. Dobrze więc zastanowić się, czy jest sens rezygnować z jego naturalnie pięknego wyglądu?

 

Na Korkowo znajdziesz mnóstwo ciekawych propozycji do wykończenia wnętrza korkiem. Oferujemy zarówno korek dekoracyjny, ciekawe panele korkowe na ścianę w różnych odcieniach, jak i matę korkową. Każdy z tych produktów daje nieskończone możliwości aranżacji, a jedynym ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia!

Polecane produkty

Korek w rolce 10m x 1m x 6mm

Korek w rolce 10m x 1m x 6mm

Rolka korkowa 10m x1m x6mm
Korek w rolce 5m x 1m x 8mm

Korek w rolce 5m x 1m x 8mm

Rolka korkowa 5m x1m x8mm
płyta korkowa średnioziarnista 915x610x10mm

płyta korkowa średnioziarnista 915x610x10mm

płyty korkowe średnioziarniste 915x610x10mm
płyta korkowa średnioziarnista 915x610x7mm

płyta korkowa średnioziarnista 915x610x7mm

płyty korkowe średnioziarniste 915x610x7mm