Korek na ścianie w pokoju dziecka? Kreatywny sposób na wystrój dziecięcego pokoju!

Urządzenie pokoju dla dziecka to prawdziwe wyzwanie! Musimy szukać produktów trwałych, estetycznych, ale zarazem bezpiecznych dla najmłodszych. Ponadto dzieci uwielbiają przyklejać na ścianach rozmaite naklejki czy swoje rysunki. Ściany muszą być więc odporne na dziecięcą wyobraźnię. Doskonałym sposobem na kreatywny wystrój dziecięcego pokoju może być korek na ścianie! Korek jest produktem bezpiecznym i w pełni naturalnym, dlatego idealnie nadaje się do pokoju dziecka w każdym wieku.

Jak wykorzystać korek na ścianie w pokoju dziecka?

Na korkowo znajdziesz mnóstwo produktów wykonanych z korka naturalnego, w tym również korek na ściany. Dostępny w wygodnych rolkach pozwala stworzyć nietuzinkowe projekty. Można go dowolnie docinać, co znacznie ułatwia jego montaż w nietypowych miejscach. Rolka korkowa na ścianę jest lekka i wytrzymała, dlatego też świetnie sprawdzi się jako wykończenie całej ściany. Możesz ją również wykorzystać do wykonania tablicy. Taka tablica korkowa na ścianę pozwoli dziecku na swobodne wykorzystanie kreatywności, montaż dowolnych rysunków, naklejek itp.

U starszego dziecka warto postawić na panele ścienne korkowe, które mogą stanowić doskonałą dekorację wnętrza. Do wyboru mamy panele z korka na ścianę w różnych kolorach, co pozwala dopasować korek do każdego gustu.

 

kor

 

Jak dbać o korek na ścianie?

Korek ścienny jest łatwy w utrzymaniu czystości, głównie z uwagi na swoje naturalne właściwości. Nie absorbuje wilgoci, nie przyciąga kurzu i jest produktem obojętnym dla naszego zdrowia. Jeśli zostanie zabrudzony przez dziecięce rączki, wystarczy przetrzeć go wilgotną ściereczką. Dzięki temu, że korek nie chłonie wilgoci, nie ma ryzyka wystąpienia niebezpiecznej dla zdrowia maluchów pleśni. To kolejny powód, dla którego warto montować korek na ściany nie tylko w dziecięcych pokojach.

 

Korek na ścianę idealnym sposobem na ciszę

Niemowlaki są szczególnie wrażliwe na głośne dźwięki. Wykończenie pokoju za pomocą korka pozwoli wygłuszyć wnętrze, co zapewni maluszkowi spokojny sen. Tapeta korkowa na ścianę będzie nie tylko pięknie się prezentować, ale także pełnić praktyczną funkcję izolacji akustycznej. Co więcej, korek akustyczny na ścianę zapewnia również doskonałą izolację termiczną. Dzięki niemu wnętrze pokoiku nie będzie się wychładzać, a optymalna wilgotność również zostanie zachowana. Korek pozwala bowiem zadbać o mikroklimat wnętrza – to kolejna z jego cennych właściwości.

korek na ściany

 

Jak kleić korek na ścianę w pokoju dziecka?

Chcesz zamocować korek ozdobny na ścianę w pokoju starszego dziecka? A może będzie to rolka korkowa na ścianę w pokoju maluszka? Bez względu na to, jaki korek wybierzesz, musisz go odpowiednio zamontować. Do tego należy zastosować specjalny klej do korka. I tutaj warto zwrócić uwagę na to, że dostępne są dwa rodzaje kleju. W pokoju dziecięcym, gdzie najważniejszą rolę odgrywa bezpieczeństwo, warto postawić na klej wodny. Jest on w pełni ekologiczny, nie śmierdzi i zapewnia swobodną możliwość dopasowania. Wiąże nieco dłużej niż klej kontaktowy. Jednak dla użytkowników mniej wprawionych, którzy pierwszy raz montują korek na ścianie, będzie idealnym wyborem.

 

Korek na ścianie w pokoju dziecka to gwarancja trwałości i bezpieczeństwa!

Korek jako materiał ekologiczny, bezwonny i antystatyczny przejawia wszystkie pozytywne właściwości. Idealnie nadaje się więc do wykończenia pokoju dziecięcego. Jest również bardzo odporny na uszkodzenia, a przy tym delikatny i ciepły w dotyku. Bez względu na to czy będzie to korek dekoracyjny na ścianę, czy zwykła mata korkowa, ściany pokryte korkiem są znacznie miększe. W przypadku uderzenia dziecko nie wyrządzi sobie większej krzywdy, co szczególnie u maluchów ma kluczowe znaczenie.

 

Na korkowo znajdą Państwo różnego rodzaju korek na ścianę. Dostępne mamy panele korkowe, maty, korek w rolce czy korek dekoracyjny, dzięki którym w dowolny sposób można wykończyć wnętrze. Korek zapewni ciepło, ciszę i bezpieczeństwo na długie lata. A jeśli się znudzi? Można go pomalować na dowolny kolor, zachowując przy tym wszystkie jego cenne właściwości!

Polecane produkty

Korek w rolce 5m x 1m x 5mm

Korek w rolce 5m x 1m x 5mm

Rolka korkowa 5m x1m x5mm
Korek w rolce 10m x 1m x 6mm

Korek w rolce 10m x 1m x 6mm

Rolka korkowa 10m x1m x6mm
korek na ścianę Deko White

korek na ścianę Deko White

korek ścienny Deco White 600x300x3mm