Podkład korkowy, czyli najlepsza izolacja twojej podłogi na lata

Podczas budowy czy remontu dużą uwagę zwracamy na dobrą izolację. Mata korkowa stosowana na podłogi przed ich montażem to najlepszy sposób na odizolowanie dźwięków i niskich temperatur.

Jest to szczególnie ważne dzisiaj, gdzie tak popularna jest termoizolacja w nowych budynkach. Nie dziwne więc, że korek zyskuje na popularności jako materiał właśnie do izolacji termicznej. Podkład korkowy zapewnia bowiem wysokie właściwości zarówno termoizolacyjne jak i akustyczne. Warto jednak pamiętać, że w trakcie montażu zaleca się zastosowanie folii paroizolacyjnej. Oczywiście zarówno podkład korkowy pod panele, jak i folia paroizolacyjna dostępne są na Korkowo!

 

Korek pod panele to wysoka redukcja dźwięków powietrznych i uderzeniowych

Podkład z korka jest bardzo popularny w wielu podłogach pływających. Jednak z uwagi na swoje doskonałe właściwości izolacji akustycznej, świetnie sprawdza się jako korek pod panele. Dlaczego? Otóż dźwięki na podłogach wykończonych większością paneli są bardzo głośne. Mowa tutaj zarówno o krokach, jak i uderzających rzeczach. Jeśli mamy w domu psa lub inne zwierzątko, albo małe dzieci, podkłady korkowe pod panele okażą się zbawienne. Taka mata korkowa pod panele podniesie izolację akustyczną. Świetnie wytłumi więc dźwięki zarówno te uderzeniowe, jak i powietrzne. Oznacza to, że odgłosy biegającego pupila, rzucanych zabawek czy wysokich tonów zabaw dzieci będą mniej dokuczliwe. W przypadku budynków piętrowych, gdzie na piętrze zastosowano podkład z korka pod panele, wytłumienie dźwięków jest wręcz piorunująco efektywne.

 

podkład korkowy

 

Natura w Twoim domu, czyli idealny podkład korkowy pod panele

Podkład korkowy pod panele winylowe czy też inne podłogi drewniane, to w pełni naturalna warstwa izolacji. Ma to szczególne znaczenie dla alergików i małych dzieci. Mata korkowa pod panele jest bezpieczna, nie chłonie wilgoci, nie przyciąga kurzu, nie pleśnieje i nie wydziela toksycznych gazów. To produkt w 100% naturalny, ekologiczny i bezpieczny. Dodatkowo w przypadku wystąpienia pożaru, korek trudno się pali i nie dymi, co dodatkowo izoluje rozprzestrzenianie się ognia. W porównaniu z pozostałymi materiałami dedykowanymi izolacji jest więc najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Korek na podłogę to gwarancja bezpieczeństwa użytkowania i co równie istotne, gwarancja długowieczności. Taki gumokorek jest bardzo odporny na działania czynników zewnętrznych, na długotrwałe ugniatanie czy wieloletnie użytkowanie. Mimo upływu czasu nie zmienia swoich właściwości ani wymiarów. Wykładziny korkowe są więc inwestycją na długie lata.

 

korek pod panele

 

Najlepsza izolacja podłogi – postaw na podkład korkowy!

Podkład korkowy pod panele winylowe to najlepsza izolacja akustyczna oraz termiczna. Dzięki specjalnej strukturze, jaką ma korek podłogowy, mata jest odpowiednio cienka, ale zarazem doskonale izoluje. Dzieje się tak, ponieważ wykładzina korkowa ma mniejszą gęstość, a zarazem bardziej porowatą strukturę. To pozwala lepiej odizolować chłodne elementy budynku od ciepłych jej warstw użytkowych. Co więcej, korek techniczny sprawia, że podłoga jest bardziej sprężysta, a tym samym staje się znacznie trwalsza. Przekłada się to na jej większą odporność na uszkodzenia, a co za tym idzie, wydłuża żywotność użytkowania.

 

Mata korkowa pod panele dzięki zrównoważonej technologii produkcji jest jednym z najlepszych materiałów jeśli chodzi o parametry izolacyjne. Ponadto staje się najlepszym produktem pod względem bezpieczeństwa użytkowania i dodatkowo w pełni ekologicznym i biodegradowalnym.

Polecane produkty

podkład korkowy 5mm

podkład korkowy 5mm

PODKŁAD KORKOWY PARAMETRY TECHNICZNE: Wymiary rolki: 1m x 5m x 5 mm, Wyciszenie: 23 dB, Opakowanie: 1 rolka = 5 m2, Gęstość objętości...
podkład korkowy 3mm

podkład korkowy 3mm

  PODKŁAD KORKOWY PARAMETRY TECHNICZNE: Wymiary rolki: 1m x 10m x 3 mm, Wyciszenie: 19 dB, Opakowanie: 1 rolka = 10 m2, Gęstość obję...